Умови банківських вкладів та процентних ставок по депозитах

процентні ставки по депозитах

Залучення фінансових вкладень від фізичних та юридичних осіб є однією з найважливіших операцій банків. Цікаво, що безпосередньо виконувати саме такі фінансові маніпуляції мають право лише банки. Депозитні вклади в банках надають можливість їм виконувати практично всі можливі операції з фінансами. Таким чином, регулювання правової сфери співробітництва між вкладником та банком слід оглянути детальніше.

Закон «Про банківську діяльність» говорить, що депозитний вклад являє собою певну суму грошей, яка вноситься на рахунок в банку в національній чи іноземній валюті. Конкретна сума депозиту зберігається на іменному рахунку клієнта та розміщується там на окремий період часу, який в договорі узгоджується з банком. Передача назад грошей проводиться згідно з тим же договором та українським законодавством. Про процентні ставки по депозитах ми і поговоримо далі. 

Відповідно до українського законодавства, регулювання майже всіх питань, що стосуються депозитів, не можуть мати примусовий характер. Це свідчить про те, що обидві сторони попередньо все узгоджують в документі договору. Варто взяти до уваги той факт, що у відповідному Положенні, яке стосується вкладів коштів, міститься пояснення щодо умов внесення грошей на депозитний рахунок.

Перед вкладенням грошей в банк варто дотримуватись окремих умов 

Умови повернення фінансових вкладень можуть відрізнятись від умов внесення на рахунок. Це зазначається в договірному документі. Депозити такого роду називаються умовними. Умови не мають ніяким чином суперечити діючому закону України. У випадку попереднього визначення терміну внесення коштів, такі депозити мають назву строкових. У випадку повної відсутності конкретного строку в попередньо узгодженому договорі такі вклади визначають як на вимогу.

Договір з банківською установою передбачає наступне:

  1. Термін, на який оформляється договір.
  2. Відповідальність банку та вкладника.
  3. Умови припинення дії договору передчасно.
  4. Вид вкладання грошей.
  5. Об’єм коштів, які перераховується на банківський вклад.

Право на оформлення депозитів мають лише банки

Завжди непросто підібрати банк, куди вкласти гроші на депозит. Сьогодні дане завдання виступає досить непростим, адже таких фінансових установ чимало. Незважаючи на досить значну кількість доступних в країні банків, не кожен може запропонувати насправді привабливі умови депозиту. Радиться не проводити довгих пошуків і звернути увагу на максимально перевірені варіанти. В області грошових внесків кваліфікований банк повинен успішно функціонувати не перший рік і володіти значним досвідом. Практично щоденне оновлення фінансового ринку країни та світу потрапляє під професійний погляд фахівців таких банків. Умови депозитів в подібних банківських установах не несуть в собі можливих ризиків для клієнтів.

В числі лідерів банків, в які можна вкласти власні гроші, завжди знаходяться надійні представники. База клієнтів таких банківських установ становить кілька тисяч людей. Прозорі умови депозиту завжди є плюсом. Додаткові консультації в робочий час також мають місце бути.

Категории: 

Опубликовано 05.02.2022 10:51