Утилізація тепла із стічних вод

утилізація тепла із стічних вод

З кожним днем все більше людей використовують альтернативні способи опалення та гарячого водопостачання. Це дозволяє зекономити кошти, адже тарифи на традиційні опалювальні системи (газ та енергію) зростають все більше. Саме тому популярність використання різноманітних нетрадиційних типів зростає з кожним днем все більше та привертає до себе увагу.

Особливості використання альтернативних типів опалення

Традиційним джерелом тепла в приватному будинку є газовий котел. Але, останнім часом, все частіше доводиться розглядати інші способи обігріву будівлі. Сьогодні є безліч способів заміни газового котла на більш ефективний тип опалення, які відрізняються схемами підключення, комбінуванням і принципом використання. З усіх різновидів можна виділити 2 найбільш поширені:

Альтернативне опалення може слугувати доповненням до газового котла.

Альтернативні джерела тепла можуть стати основною системою опалення у будинку.

Найпоширенішими різновидами альтернативного опалення, які можуть стати доповненням до основного є:

 • камін з водяним контуром;
 • сонячні колектори;
 • інверторні кондиціонери;
 • повітряні теплові насоси.

Якщо розглядати типи альтернативних пристроїв для повноцінної заміни традиційного газового котла, варто виділити:

 • ґрунтовий тепловий насос;
 • твердопаливний котел;
 • пелетний котел.

Вибір правильного способу залежить від конкретних особливостей кожного будинку. Усі різновиди альтернативного джерела тепла мають свої особливості та переваги, які потрібно знати при виборі тієї, чи іншої моделі альтернативного пристрою для опалення.

Утилізація тепла із стічних вод як ефективний спосіб економії гарячого водопостачання

Одним із найпопулярніших різновидів альтернативного водопостачання є утилізація тепла із стічних вод. У такий спосіб ви зможете зекономити свої витрати на гаряче водопостачання в сучасних будівлях. Головним джерелом теплоти у цьому випадку стануть неочищені побутові стічні води.

Утилізатор тепла стічних вод являє собою теплообмінний резервуар стоків. Він складається з горизонтального контейнера для стічної води, всередині якого паралельно розташовані плоскі теплообмінники з нержавіючої сталі. Саме вони мають велику поверхню теплообміну, адже у середині теплообмінників тече холодна вода системи водопостачання. Якщо температура надходить стічної води нижче температури води в контейнері, відкривається клапан і стічна вода протікає в обхід контейнера.

Система утилізації стічних вод повинна відповідати наступним характеристикам:

 • мати невисоку початкову вартість;
 • швидку окупність системи;
 • можливість використання в уже існуючій системі без кардинальної реконструкції;
 • простату в використанні такої системи.

Джерело: alternetica.com.ua

Категории: 

Опубликовано 19.09.2017 11:41